Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Plakaty na ścianę- czy tylko na papierze?
(2019-03-19)

 

viska3of10.jpg

Na pewno każdy z Was kojarzy plakat z ciekawym, intrygującym motywem, który zdobi niejedną ścianę. Czy plakat może być wykonany tylko z papieru? 

Plakat na ścianę- gdzie eksponować
Plakaty zdobiące ściany mogą być eksponowane w przeróżnych lokalizacjach. To właśnie od miejsca przeznaczenia posteru zależy z jakiego materiału je wykonamy oraz w jaki sposób przymocujemy je do ściany. Inne wymogi postawimy przed plakatem, który ma stać się ozdobą pokoju lub salonu w mieszkaniu, czy w domu. Inny plakat powinien zostać zainstalowany w łazience, a jeszcze inny materiał powinien zostać zastosowany w przypadku plakatu eksponowanego na zewnątrz. W dalszej części naszego tekstu postaramy się przedstawić różnice.

Materiały do druku plakatów
W przypadku plakatów, których ekspozycja nie wymaga zastosowania specjalnych środków ostrożności, to znaczy plakatów, które nie będą wystawione na działanie ekstremalnych warunków zewnętrznych, nie będą zdobiły ścian w pomieszczeniach o dużej wilgotności, wystarczającym okazuje się być papier o dużej grubości, ze specjalną powłoką uszlachetniającą. Tego typu papiery stanowią około 90% sprzedaży plakatów dostarczanych przez nasz sklep. W przypadku chęci upodobnienia plakatu do obrazu malowanego na płótnie warto zastanowić się nad plakatem wydrukowanym na płótnie canvasowym, które jest oprawione w specjalny blejtram. Tego typu plakat nie wykazuje większej odporności na warunki ekstremalne niż plakat papierowy, ale jest ciekawą alternatywą estetyczną dla plakatu papierowego. W przypadku chęci ekspozycji plakatu w łazience lub w innym pomieszczeniu o dużej wilgotności oraz w przypadku chęci ekspozycji dekoracji poza czterema ścianami polecamy plakaty wykonane na tworzywach sztucznych- cienkie płyty PCV to wspaniały materiał, który wiernie odda nasycenie barw, a z drugie strony jest na tyle trwały, aby być eksponowanym przez lata na zewnątrz. Oprócz trwałości materiału, w przypadku ekstremalnych ekspozycji plakatów ważna jest też trwałość nadruku, dlatego plakaty na tworzywach wykonujemy w technologii ink-jet UV.

Bluebird-Design Twój sklep z plakatami

Nasze plakaty dostępne są na stronie z plakatami naszego sklepu bluebird-design.com. W sklepie dostępne są plakaty do każdego wręcz pomieszczenia. Nasze projekty to często autorskiego pomysły naszego grafika, które nie powtórzą się w żadnym innym sklepie.