Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
10 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, Bydgoszcz 29-31.05.2012
(2012-05-31)

10 Międzynarodowe Targi Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu i Brykietu PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO, Bydgoszcz 29-31.05.2012

Hala Łuczniczka
ul. Toruńska 59, Bydgoszcz

brykietowe.jpg


Targi PELLETS-EXPO & BRYKIET-EXPO organizowane są pod honorowym patronatem ministerstw, władz wojewódzkich i miejskich, organizacji branżowych oraz patronatem medialnym gazet, czasopism, wydawnictw i branżowych portali.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny podstawowych nośników energii takich jak olej, gaz czy węgiel, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym ze sposobów zagospodarowania odpadów leśnych, poprodukcyjnych, jak i z rolnictwa jest produkcja pelet i brykietów. Są one coraz chętniej wykorzystywane przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców. Coraz częściej energetyka zawodowa, zobligowana do produkcji tzw. zielonej energii staje się odbiorcą tych paliw. Chcemy też zachęcić lokalne rolnictwo do regionalnej produkcji i wykorzystania uzyskanej energii, co może być naturalnym stymulatorem rozwoju obszarów wiejskich, a w konsekwencji stałego podnoszenia jakości życia społeczności wiejskiej.

Jak co roku, staramy się zbudować możliwie największą, ciekawą ofertę tej branży dla zwiedzających. Podczas targów prezentowana będzie m.in. bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania biomasy – kotłów grzewczych, pieców, kominków, zestawów grzewczych, palników, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów i brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarni do trocin i innych surowców roślinopochodnych, rębaków, rozdrabniaczy, wilgotnościomierzy, sterowników, podajników, sortowników, filtrów, systemów magazynowania, przechowywania i transportu, części zamiennych itp. Firmy, instytucje i stowarzyszenia oferować będą także pomoc w kwestii projektowania, kompletacji inwestycji, montażu, finansowania i serwisu.

Nie zapominamy też o roli edukacyjnej imprezy, którą pełnią towarzyszące konferencje, seminaria i warsztaty.

Zapraszamy do udziału w konferencji pt. "Rynek pelet i brykietów - możliwości rozwoju", współorganizowana z m-cznikiem Czysta Energia. BAPE S.A. i Instytut Technologii Drewna zorganizuje szkolenia na temat jakości dla producentów, sprzedawców i użytkowników pelet drzewnych oraz pelet ze słomy i innych roślin.

W ub. roku targi odwiedziło kilka tysięcy specjalistów m.in. z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, architekci, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, przedsiębiorcy, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy. Po raz kolejny komisja konkursowa oceni zgłoszone do konkursu targowego wyroby, a najlepsze zostaną uhonorowane nagrodami i wyróżnieniami Organizatora, BAPE S.A., Polskiej Izby Biomasy, Czystej Energii.

Zapraszamy Państwa do ekspozycji, uczestnictwa w konferencjach, warsztatach, do organizacji spotkań podczas imprezy, sponsoringu wydarzeń, promocji i reklamy, umożliwiając dotarcie do licznej i jednocześnie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Targi są doskonałym miejscem promocji nowych produktów, zbierania o nich opinii od potencjalnych nabywców i użytkowników, a także umocnieniem marki na rynku.

ZAKRES TEMATYCZNY TARGÓW:


1. Handel peletem, brykietem
2. Produkcja peletu, brykietu
3. Urządzenia do produkcji peletu, brykietu
4. Dostawcy
 A. Suszarnie
 B. Urządzenia przenośne, podawcze, sortownicze
 C. Systemy pakowania
 D. Części zamienne
5. Producenci i dostawcy systemów grzewczych
 A. Piece
 B. Palniki
 C. Kominki
 D. Kotły
 E. Kotłownie
6. Dostawcy surowca i obróbka
 A. Plantacje surowców roślinnych
 B. Drewno i odpady z leśnictwa, przemysłu drzewnego, meblowego, rolnictwa
 C. Maszyny i urządzenia do obróbki drewna
7. Magazynowanie peletu i brykietu, zbiorniki
8. Urządzenia pomiarowo-kontrolne
9. Automatyka i armatura
10. Transport
11. Inne granulowane biopaliwa stałe
12. Inwestycje, modernizacje, projektowanie, remonty, usługi doradcze i analityczne
13. Instytucje testujące i prowadzące prace badawczo-rozwojowe
14. Organizacje i stowarzyszenia branżowe
15. Agencje, instytucje, centra
16. Instytucje finansujące, banki
17. Wydawcy i media
18. Inne

Więcej: ctpik.com.pl