Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
FORUM Ludzie, Domy, Kominki 2014, Nałęczów 06-07.06.2014
(2014-06-07)

Organizowane przez magazyn Świat Kominków FORUM „Ludzie, Domy, Kominki 2014” odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2014 roku. Konferencja w Nałęczowie już po raz siódmy będzie okazją do spotkania całej branży kominkowej i zduńskiej, rozmowy o najbardziej aktualnych tematach oraz poznania laureatów nagród Płomienia Roku i Iskry Roku.

plomien_logom.jpg

Program:
6 czerwca (piątek)

11.00-12.00 rejestracja gości, kawa, herbata

12.00-12.30 Powitanie

12.30-14.00 Ludzie, Domy, Kominki – Razem można więcej (I część)
- współpraca i współdziałanie firm
- korzyści wynikające z tworzenia i uczestnictwa w organizacjach społecznych i stowarzyszeniach


14.00-14.15 Przerwa na kawę

14.15-16.00 Ludzie, Domy, Kominki – Razem można więcej (II część)
- HKI Idustieverband Haus-, Heiz und Küchentechnik – przedstawiciel niemieckiej organizacji zrzeszającej kilkaset firm z całej Europy, w tym kominkowych, opowie o doświadczeniach organizacji i sposobach efektywnego współdziałania firm

16.00-17.00 Obiad

18.00-21.00 UROCZYSTA GALA
Rozdanie nagród Płomień Roku 2013 i Iskra Roku 2013
Honorowi goście Gali: Ulrich Brunner, Joseph Ortner i Chrystian Sommerhuber

21.00 Uroczysta kolacja

7 czerwca (sobota)
8.00-9.00 śniadanie

Podczas FORUM będziemy mieli okazję gościć Dominikę Radacki, reprezentującą HKI - niemiecką organizację zrzeszającą kilkaset firm, z całej Europy, także kominkowych, która podzieli się dotychczasowymi doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem tego typu organizacji. Honorowymi gośćmi wieczoru będą Ulrich Brunner, Joseph Ortner i Christian Sommerhuber - nazywani ojcami współczesnego zduństwa. Jest to niespotykana dotąd okazja do spotkania tych trzech osobistości branży w Polsce. Podczas wieczornej Gali wręczone zostaną nagrody Płomień Roku i Iskra Roku, przyznane przez magazyn „Świat Kominków” już po raz ósmy. Od 2013 roku Złote, Srebrne oraz Brązowe Płomienie Roku przyznawane są w kategoriach: Produkt, Firma, Bezpieczny Kominek, natomiast Iskry Roku w kategoriach: Wydarzenie (krajowe, zagraniczne spotkania, seminaria, targi, szkolenia, publikacje w różnych formach), Promocja (firm, produktów, działań, debiut produktu, firmy, rozwiązania promocyjne na polskim rynku, obecność w mediach, na targach, sposób dotarcia do klienta), Mała i Mikro Firma (firmy działające wyłącznie na detalicznym rynku handlowym i usługowym, wyróżniające się w jakiś sposób) oraz Wybór Profesjonalistów. Tradycyjnie przyznamy SUPERPŁOMIEŃ dla osób, firm lub organizacji za całokształt działalności i szczególny wpływ na rynek i branżę kominkową. Zwrócimy też uwagę na zjawiska, które miały negatywny wpływ na kominki, w postaci CZARNEGO DYMU.

Podczas FORUM nastąpi podsumowanie kampanii na rzecz palenia drewnem STOP ZAKAZOM, prowadzonej przez Świat Kominków. W ramach akcji zapoczątkowanej podczas Międzynarodowych Targów KOMINKI w Poznaniu przez kilkanaście tygodni, firmy kominkowe zbierały podpisy pod listem kierowanym do władz naszego państwa w sprawie uznania drewna za ekologiczne, odtwarzalne paliwo.

Ponadto w Parku Zdrojowym w Nałęczowie w dniach 5-8 czerwca w ramach Akcji „Kominek jest Eko” - Szkoła Bezpiecznego Palenia, zorganizowanej razem ze Szkołą Dobrego Kominkarstwa, odbędzie się otwarty dla wszystkich cykl pokazów prezentujących budowę oraz informujących jak prawidłowo przygotować opał i palić w kominkach i piecach.

Patronat nad konferencją oraz akcją „Kominek jest Eko” objął Burmistrz Miasta Nałęczów Andrzej Ćwiek. Natomiast patronat nad konferencją sprawuje Katedra Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej a patronat medialny portal www.ogrzewnictwo.pl.

***
Świat Kominków to istniejący do 2006 roku kwartalnik poświęcony kominkom, piecom oraz kulturze ognia. Bogato ilustrowany magazyn przedstawia wiele pomysłów i inspiracji na kominek bądź piec oraz przybliża bogactwo technicznych rozwiązań stosowanych w tych urządzeniach. Dostarcza także praktycznych informacji dotyczących użytkowania kominka. Dodatkowo czytelnik ma okazję poznać historię kominków z różnych stron świata i ciekawych miejsc z zabytkowymi piecami. Magazyn traktuje kominki i piece jako dobro wyższego rzędu, jako piękną formę użytkową i sposób na alternatywne ogrzewanie.kominki_rgb1.png

Zapraszają