Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
IX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, Kielce 01-03.03.2011
(2011-03-03)

IX Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, Kielce 01-03.03.2011

TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce

enex.jpg

Blisko 250 wystawców z całego świata, kilkanaście konferencji, cztery imprezy branżowe przyciągnęły blisko sześć tysięcy zwiedzających do Kielc na XIII Międzynarodowe Targi Energetyki ENEX oraz VIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia, XI Targi Ekologiczne, Komunalne, Surowców Wtórnych, Utylizacji i Recyklingu EKOTECH oraz III Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań PNEUMATICON.

Targom, jak każdego roku, towarzyszyły liczne konferencje i spotkania. Wśród nich, na targach ENEX odbyły się bezpłatne warsztaty na temat biomasy i biogazowni. Przedstawiciele hiszpańskich firm, organizacji i instytucji podzielili się doświadczeniami na temat wykorzystywania nowatorskich technologii otrzymywania energii z biomasy. Już po raz kolejny w czasie tej imprezy odbyła się konferencja Renesans Energetyki Jądrowej - temat szczególnie aktualny, w czasie przygotowań programu rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

Zakres branżowy targów ENEX NOWA ENERGIA

- Odnawialne źródła energii (energia wiatrowa, słoneczna, geotermiczna, wodna, energia biomasy);
- technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych (biopaliwa, kotłownie opalane słomą i drewnem, źródła geotermalne);
- technologie oparte odnawialnych źródłach energii;
- możliwości finansowania energii ze źródeł odnawialnych;
- kolektory słoneczne;
- piece opalane drewnem;
- promienniki ciepła;
- kotłownie opalane biomasą;
- pojazdy na biopaliwo;
- urządzenia i linie technologiczne do produkcji pelet.